ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГРАНТИ

ФОРУМА СТАРТАПІВ
Освітнього консорціуму
INTERNATIONAL BUSINESS ACADEMY
&
Міжнародної освітньої мережі
MINIBOSS & BIGBOSS BUSINESS SCHOOLS


ФОРУМ СТАРТАПІВ (або ФОРУМ СОЦІАЛЬНО-ВІДПОВІДАЛЬНОГО БІЗНЕСУ) – це обов'язкова частина освітньої методики MINIBOSS BUSINESS SCHOOL, в якій учні MINIBOSS & BIGBOSS BUSINESS SCHOOLS презентують у командах Ідеї своїх проектів кому вважають за потрібне.

МЕТА ФОРУМУ: підтримати ініціативи юних підприємців видачею їм грантів на стартапи від відомих підприємців регіону (бізнес-менторство).

МІСІЯ ФОРУМУ: розвиток національної та світової економіки та рівня життя людей через розвиток підприємництва.

ОРГАНІЗАТОРАМИ ФОРУМУ СТАРТАПІВ є міжнародна громадська організація «Європейська Асоціація Розвитку Бізнесу» (ЄАРБ) – міжнародна платформа для співпраці підприємців з усього світу на благо розвитку ідеї та практики підприємництва у співпраці з Міжнародною освітньою мережею MINSSOS B & B Освітній консорціум International Business Academy (IBA) та Міжнародна мережа MiniBoss & BigBoss Business Schools (United Kingdom).

ЧЛЕНОМ ЖЮРІ ФОРУМУ можуть бути підприємці – члени РАДИ БІЗНЕСМЕНІВ, які зареєстровані як асоційовані, дійсні або Почесні члени ЄАРБ (реєстрація через бізнес-рекомендацію та підписання Заяви у регіональних представників ЄАРБ, сайт www.eabd.org).

Членом журі та членом ГЛОБАЛЬНОЇ РАДИ БІЗНЕЗМІНІВ при Європейській Асоціації Розвитку Бізнесу може стати підприємець, топ-менеджер від імені компанії, представник держпідприємства, а також представник сфери науки, культури та спорту, який має активну соціальну позицію, що прагне внести позитивні зміни у розвиток регіону.

Завдання РАДИ БІЗНЕСМЕНІВ – створити об'єктивне середовище для ринку «інвестицій у стартапи».

Гранти – це безповоротні інвестиції у проект для виконання мети проекту. Якщо мети проекту не досягнуто (учні не зробили проект з різних причин) через встановлений період (до кінця II семестру), то сума цього гранту повертається підприємцям/чи йде до Фонду бізнес-школи для наступних Форумів стартапів (за погодженням).

Бізнес-ангели — приватний венчурний інвестор, який надає фінансову та експертну підтримку компаніям на ранніх етапах розвитку. Бізнес-ангели – основне джерело зовнішнього фінансування нових компаній із потенціалом швидкого зростання. Вони допомагають стартапам подолати етап, коли обсяг необхідних розвитку ресурсів перевищує можливості засновників, але недостатньо великий, щоб зацікавити інвестиційний фонд. Бізнес-ангели інвестують у компанії безпосередньо та оперують власним капіталом. Ангел може інвестувати не лише у готовий проект, а й у ідею, що неможливо для інституційного інвестора.

Інвестиції - розміщення капіталу з метою отримання прибутку інвесторами. Інвестиції є невід'ємною частиною сучасної економіки. Від кредитів інвестиції відрізняються ступенем ризику для інвестора (кредитора) — кредит та відсотки необхідно повертати в обумовлені терміни незалежно від прибутковості проекту, інвестиції (інвестований капітал) повертаються та приносять дохід лише у прибуткових проектах. Якщо проект є збитковим — інвестиції можуть бути втрачені повністю або частково.

Інвестор - особа або організація (у тому числі комерційна компанія, держава тощо), що розміщують капітал з метою подальшого отримання прибутку (здійснює інвестиції). Розташований інвестором капітал то, можливо як його власний, і позиковий. Якщо той чи інший проект виявиться збитковим, капітал буде втрачено повністю або частково.

Команда – один учень або група учнів Міжнародної освітньої мережі MINIBOSS & BIGBOSS BUSINESS SCHOOLS, яка подала Заявку на участь у Форумі стартапів та претендує на отримання гранту чи інвестиції.

Учасник Форуму стартапів – команда, яка представляє проект на Форумі стартапів. Кожен учень має право виступати в одній або кількох командах та представляти один або кілька проектів. Кожна команда-учасниця має право на отримання інвестиції або гранту для реалізації заявленого проекту на умовах цільового використання, наданих інвесторами чи бізнес-ангелами фінансових ресурсів.

Цільове використання цільового використання, наданих інвесторами або бізнес-ангелами фінансових ресурсів – це можливість використовувати виділені кошти виключно на реалізацію заявленого та наданого проекту.

Контроль за використанням грантів та інвестицій здійснюється кураторами команд (учителями).

Уповноважені організації – юридичні особи, які ведуть діяльність з адміністрування філій Міжнародної освітньої мережі MINIBOSS & BIGBOSS BUSINESS SCHOOLS, а саме – юридичні особи – Франчайзі.

ПРОЦЕДУРА НАДАННЯ ЗАСОБІВ БІЗНЕС-АНГЕЛАМИ ТА ІНВЕСТОРАМИ ФОРУМУ СТАРТАПІВ:

  1. Усі інвестори повинні пройти реєстрацію в Оргкомітеті Форуму стартапів та надати контактні дані – телефон та E-mail.
  2. Оплата грантів інвесторами та бізнес-ангелами провадиться на підставі виставлених рахунків уповноваженими організаціями.
  3. Оплата грантів або інвестицій інвесторами може здійснюватися на рахунок уповноваженої організації на загальну суму або окремо за кожною командою-учасником (проектом).
  4. Сума грантів та інвестицій визначається за підсумками заповнення членом журі ОЦІНОЧНОЇ ФОРМИ КОМАНД під час проведення Форуму стартапів.
  5. Кожен грант або інвестиція розносяться субрахунками учасників команди, відкритих уповноваженими організаціями.

ПРОЦЕДУРА ОТРИМАННЯ ГРАНТІВ І ІНВЕСТИЦІЙ УЧАСНИКАМИ ФОРУМУ СТАРТАПІВ:

  1. Усі учасники повинні подати заявку на участь у Форумі стартапів.
  2. Доступ до отриманих фінансових ресурсів командою-учасником Форуму стартапів здійснюється на підставі Заявок на оплату та рахунку, що прикріплюється до неї, в рамках виконання фінансового плану проекту.
  3. Після оголошення результатів Форуму стартапів кожна команда-учасник призначає відповідального за надання заявок на оплату.
  4. Кожна команда-учасник Форуму стартапів може самостійно відкрити розрахунковий рахунок у банку та подати Заявку на переказ коштів на нього. У цьому випадку команда-учасник надає звітність кураторам свого проекту – вчителям.

РЕЗУЛЬТАТИ ФОРУМУ СТАРТАПІВ надані у вільному доступі на офіційному сайті Форуму стартапів у розділі ВИСТУП КОМАНД: startup.forum-expo.org