ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ФОРУМУ СТАРТАПІВ
Освітнього консорціуму
INTERNATIONAL BUSINESS ACADEMY
&
Міжнародної освітньої мережі
MINIBOSS & BIGBOSS BUSINESS SCHOOLS

ФОРУМ СТАРТАПІВ (або ФОРУМ СОЦІАЛЬНО-ВІДПОВІДАЛЬНОГО БІЗНЕСУ) – це обов'язкова частина освітньої методики MINIBOSS BUSINESS SCHOOL, в якій учні MINIBOSS & BIGBOSS BUSINESS SCHOOLS презентують у командах Ідеї своїх проектів кому вважають за потрібне.

МЕТА ФОРУМУ: підтримати ініціативи юних підприємців видачею їм грантів на стартапи від відомих підприємців регіону (бізнес-менторство).

МІСІЯ ФОРУМУ: розвиток національної та світової економіки та рівня життя людей через розвиток підприємництва.

ОРГАНІЗАТОРАМИ ФОРУМУ СТАРТАПІВ є міжнародна громадська організація «Європейська Асоціація Розвитку Бізнесу» (ЄАРБ) – міжнародна платформа для співпраці підприємців з усього світу на благо розвитку ідеї та практики підприємництва у співпраці з Міжнародною освітньою мережею MINSSOS B & B Освітній консорціум International Business Academy (IBA) та Міжнародна мережа MiniBoss & BigBoss Business Schools (United Kingdom).

ЧЛЕНОМ ЖЮРІ ФОРУМУ можуть бути підприємці – члени РАДИ БІЗНЕСМЕНІВ, які зареєстровані як асоційовані, дійсні або Почесні члени ЄАРБ (реєстрація через бізнес-рекомендацію та підписання Заяви у регіональних представників ЄАРБ, сайт www.eabd.org).

Членом журі та членом ГЛОБАЛЬНОЇ РАДИ БІЗНЕЗМІНІВ при Європейській Асоціації Розвитку Бізнесу може стати підприємець, топ-менеджер від імені компанії, представник держпідприємства, а також представник сфери науки, культури та спорту, який має активну соціальну позицію, що прагне внести позитивні зміни у розвиток регіону.

Завдання РАДИ БІЗНЕСМЕНІВ – створити об'єктивне середовище для ринку «інвестицій у стартапи».

Гранти – це безповоротні інвестиції у проект для виконання мети проекту. Якщо мети проекту не досягнуто (учні не зробили проект з різних причин) через встановлений період (до кінця II семестру), то сума цього гранту повертається підприємцям/чи йде до Фонду бізнес-школи для наступних Форумів стартапів (за погодженням).

Бізнес-ангели — приватний венчурний інвестор, який надає фінансову та експертну підтримку компаніям на ранніх етапах розвитку. Бізнес-ангели – основне джерело зовнішнього фінансування нових компаній із потенціалом швидкого зростання. Вони допомагають стартапам подолати етап, коли обсяг необхідних розвитку ресурсів перевищує можливості засновників, але недостатньо великий, щоб зацікавити інвестиційний фонд. Бізнес-ангели інвестують у компанії безпосередньо та оперують власним капіталом. Ангел може інвестувати не лише у готовий проект, а й у ідею, що неможливо для інституційного інвестора.

Інвестиції - розміщення капіталу з метою отримання прибутку інвесторами. Інвестиції є невід'ємною частиною сучасної економіки. Від кредитів інвестиції відрізняються ступенем ризику для інвестора (кредитора) — кредит та відсотки необхідно повертати в обумовлені терміни незалежно від прибутковості проекту, інвестиції (інвестований капітал) повертаються та приносять дохід лише у прибуткових проектах. Якщо проект є збитковим — інвестиції можуть бути втрачені повністю або частково.

Інвестор - особа або організація (у тому числі комерційна компанія, держава тощо), що розміщують капітал з метою подальшого отримання прибутку (здійснює інвестиції). Розташований інвестором капітал то, можливо як його власний, і позиковий. Якщо той чи інший проект виявиться збитковим, капітал буде втрачено повністю або частково.

Команда – один учень або група учнів Міжнародної освітньої мережі MINIBOSS & BIGBOSS BUSINESS SCHOOLS, яка подала Заявку на участь у Форумі стартапів та претендує на отримання гранту чи інвестиції.

Учасник Форуму стартапів – команда, яка представляє проект на Форумі стартапів. Кожен учень має право виступати в одній або кількох командах та представляти один або кілька проектів. Кожна команда-учасниця має право на отримання інвестиції або гранту для реалізації заявленого проекту на умовах цільового використання, наданих інвесторами чи бізнес-ангелами фінансових ресурсів.

Цільове використання цільового використання, наданих інвесторами або бізнес-ангелами фінансових ресурсів – це можливість використовувати виділені кошти виключно на реалізацію заявленого та наданого проекту.

Контроль за використанням грантів та інвестицій здійснюється кураторами команд (учителями).

Уповноважені організації – юридичні особи, які ведуть діяльність з адміністрування філій Міжнародної освітньої мережі MINIBOSS & BIGBOSS BUSINESS SCHOOLS, а саме – юридичні особи – Франчайзі.

ПРОЦЕДУРА ПРОВЕДЕННЯ OFFLINE ФОРУМУ СТАРТАПІВ:

  1. Урочисте відкриття (5 хвилин).
  2. Інструктаж (10 хвилин).
  3. Презентації проектів (до 3 хвилин на 1 команду + 2 хвилини питання від журі).
  4. Підбиття підсумків щодо грантів (підприємці кладуть у конверти гранти).
  5. Кава брейк.
  6. Виступ перед пресою.
  7. Оголошення результатів.
  8. Вручення сертифікатів члена Ради бізнесменів членам журі.
ПРОЦЕДУРА ПРОВЕДЕННЯ ONLINE ФОРУМУ СТАРТАПІВ:

  1. Урочисте відкриття (5 хвилин).
  2. Інструктаж (10 хвилин) Презентації проектів (до 3 хвилин на 1 команду + 2 хвилин питання від журі).
  3. Підбиття підсумків за грантами (підприємці заповнюють онлайн форму).
  4. Кава брейк.
  5. Оголошення результатів (доступ до таблиці результатів надається окремо кожній команді).
  6. Вручення Сертифікатів члена Ради Бізнесменів членам журі (надсилаються поштою).
АКРЕДИТАЦІЯ НА ЧЕМПІОНАТИ СВІТУ Підприємець може бути членом журі або спонсором/партнером на ЧЕМПІОНАТАХ СВІТУ зі СТАРТАП, якщо він/вона:
• має статус члена Глобальної Ради Бізнесменів MINIBOSS & BIGBOSS BUSINESS SCHOOLS та надає значну допомогу у підтримці регіональних філій бізнес-шкіл та їх діяльності з виховання нової генерації підприємців у країні (проведення майстер-класів, екскурсій, спонсорство, консультації для MINIBOSS, ін.) як частина своєї корпоративної соціальної політики;
• бере участь у регіональних/національних ФОРУМАХ СТАРТАПІВ MINIBOSS & BIGBOSS;
• бере участь у Національному Чемпіонаті зі стартапам.

РЕЗУЛЬТАТИ ФОРУМУ СТАРТАПІВ широко висвітлюються у ЗМІ, які займають соціально-відповідальну позицію у суспільстві та сприяють підтримці підприємництва в країні та розвитку національної економіки.